:: Aktuálně ::

[ ] Filmový klub Přibyslav Vás vítá!

 

[ ] Příští představení se koná 20. dubna 2024.

 

[ ] Těšíme se na Vás

Filmový klub Přibyslav 26. listopad 2016

Filmový klub Přibyslav 26. listopad 2016

19:30 - Komorná

(Jižní Korea, 2016, 144 min)

Režie: Chan-wook Park

 

Šlechtična Hideko žije v ústraní na venkovském panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit se jejího bohatství. V domě se však objevuje podvodník, který zosnuje příchod mladé komorné Sukhui ve skutečnosti chudé kapsářky, která mu má pomoci nebohou Hideko svést. Dobře promyšlený plán ale začíná hatit vášeň, která mezi dvěma dívkami zahoří. Brzy navíc přestává být jasné, kdo koho ve skutečnosti podvádí.

Příběh bestselleru Zlodějka spisovatelky Sarah Waters do japonsko-korejských reálií 30. let 20. století převedl jeden z nejvýraznějších jihokorejských režisérů současnosti Park Chan-wook a vytvořil dynamický thriller plný zvratů prodchnutý podmanivou erotickou atmosférou.

Vstupné na film - 60 Kč

 

22:00 - Toufar

(emocore / Havlíčkův Brod)

 

"I ty můžeš pohnout křížem!"
Toufar znamená návaznost na hluboké příběhy rodného kraje a vědomí, že pohnout se dá i tím, co se zdánlivě jeví jako nehybné. Jádro kapely tvoří hudebníci z již neexistující kapely Un Chien Andalou, hudba bude syrová a živelná, s precizně budovanou atmosférou.

Web kapely

Vstupné na koncert - 40 Kč