:: Aktuálně ::

[ ] Filmový klub Přibyslav Vás vítá!

[ ] Příští představení se koná 20. dubna 2024.

[ ] Těšíme se na Vás

Filmový klub Přibyslav - 20. duben 2024

POZOR - dočasná změna adresy - promítáme v ZŠ Přibyslav

19:30 - Dokonalé dny

(Japonsko / Německo, 2023, 123 min)

Režie: Wim Wenders

Hirajama pracuje jako uklízeč toalet v Tokiu. Žije spokojeně ve své pečlivě sestavené rutině a volný čas tráví čtením knih, poslechem starých rockových kazet nebo focením na svůj analogový fotoaparát. Ze životní harmonie ho vyruší série nečekaných setkání, která postupně odhaluje střípky z jeho minulosti. Proslulý režisér Wim Wenders (Paříž, Texas) se triumfálně vrací s poetickým filmem o hledání krásy ve zdánlivých maličkostech. Představitel hlavní role Kódži Jakušo byl na festivalu v Cannes oceněn za nejlepší mužský herecký výkon.

Film na ČSFD

Vstupné na film - 100 Kč

21:45 - Láje

(metal-stoner rock / Jihlava)

Z větvitého podhoubí jihlavského podzemí se zrodil tento zhudebněný příběh lidského souboje s přírodou a prozření mysli uprostřed temného lesa. Stáváme se tím, proti komu bojujeme, na území, kde je všechno dovoleno. Tím je les a náš smutek v kořenech stromů.

web kapely

Vstupné na kapelu - 50 Kč