:: Aktuálně ::

[ ] Filmový klub Přibyslav Vás vítá!

[ ] Příští představení se koná 23. března 2024.

[ ] Těšíme se na Vás

Filmový klub Přibyslav - 23. březen 2024

POZOR - dočasná změna adresy - promítáme v ZŠ Přibyslav

19:30 - Tání

(Belgie / Nizozemsko, 2023, 111 min)

Režie: Veerle Baetens

Eva je už nějakou dobu uzavřená a má problém s navázáním citových vazeb. Úzkost zesílí ve chvíli, kdy se dozví o pietní akci v rodné vesnici, upomínající jejího dávno zesnulého kamaráda z dětství. Právě tam, ve sluncem zalitém dětství na venkově, zůstávají zadřené třísky bolavých vzpomínek, ve kterých se dětské hry přetavily do výbušných hormonů a předznamenaly konec nevinného dospívání. Když Eva nasedá do auta a vrací se na místo činu, rozhodne se čelit spalujícímu létu, které navždy změnilo její život.

Výbušný debut režisérky Veerle Baetens, natočený podle knižního bestselleru, upevňuje silnou pozici belgické kinematografie. Precizní práce s dětskými neherci odhaluje křehkost věku, v němž jsme zaslepeni láskou, prožíváme ničivé pocity osamění a toužíme po pozornosti druhých. Současně poukazuje na rozpínavost neléčeného traumatu, kvůli kterému se stáváme sami sobě největším nepřítelem.

Film na ČSFD

Vstupné na film - 100 Kč

21:30 - .fullstop

(funk-rock / Havlíčkův Brod)

fullstop je kapela usazená ve funku s přesahy do popu, rocku a všeho, co si dovedete představit.
Přijďte si zatančit, bude to stát za to!

web kapely

Vstupné na kapelu - 50 Kč