:: Aktuálně ::

[ ] Filmový klub Přibyslav Vás vítá!

 

[ ] Příští představení se koná 20. dubna 2024.

 

[ ] Těšíme se na Vás

Filmový klub Přibyslav 24. říjen 2015

Filmový klub Přibyslav 24. říjen 2015

19:30 - Amy

(Velká Británie, 2015, 128 min)

Režie: Asif Kapadia


Kým ve skutečnosti byla dívka, která stojí za slavným jménem Amy Winehouse? Co tato hudební ikona skrývala před okolním světem a proč zemřela v pouhých 27 letech? Celovečerní dokument nechává promlouvat zejména Amy samotnou prostřednictvím dosud nezveřejněných archivních záběrů, rozhovorů, ale především skrze její hudbu a původní texty, které vždy reflektovaly aktuální události jejího života.

Vidíme Amy jako obyčejnou dívku s obrovským talentem a touhou zpívat, jako zjevení ohromující hudební fajnšmekry, jako popovou hvězdu obletovanou fanoušky i jako oběť manipulovanou manažery a pronásledovanou bulvárními novináři, unikající k závislostem. Za známým mediálním obrazem ale odhalujeme hlavně Amy, která skutečně touží jen po dvou věcech: opravdové lásce a hudbě.

Vstupné na film - 60 Kč

 

22:00 - Hard to Frame

(drum and bass, breakbeat / Lysá nad Labem)

 

Kapela Hard to Frame spatřila světlo světa na jaře roku 2013. Již od začátku ji formovala náklonnost k elektronickým tanečním stylům, jako jsou drum and bass, dubstep nebo breakbeat. Touha pokusit se hrát tyto styly naživo a kombinovat je s ostatními žánry se pak promítla i do snahy definovat si vlastní zvuk, na kterém si kapela zakládá.

Svůj první koncert kapela odehrála v Kolíně na festivalu Natruc 2013 v původní čtyřčlenné sestavě tvořené Mattem (bicí), Dariem (basa), Vendy (saxofon, klávesy) a Oczem (klávesy). Ze začátku následujícího roku pak sestavu rozšířila zpěvačka N se svým nezaměnitelným hlasem a raper eFox se svým energickým projevem.

Více na www.hardtoframe.cz

Vstupné na koncert - 60 Kč