:: Aktuálně ::

[ ] Filmový klub Přibyslav Vás vítá!

 

[ ] Příští představení se koná 20. dubna 2024.

 

[ ] Těšíme se na Vás

Filmový klub Přibyslav 15. prosinec 2012

Filmový klub Přibyslav 15. prosinec 2012

19:30 - Atlas mraků

(Německo, USA, Honkong, Singapur, 2012, 164 min)
režie: Tom Tykwer, Lana Wachowski, Andy Wachowski

"Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem, kde všechno má svoji příčinu i následek, smysl, kde se vrahova duše promění ve velkého hrdinu a kde jediný laskavý skutek v přítomnosti vyvolá revoluci v daleké budoucnosti." (Oficiální text distributora)

Atlas mraků na ČSFD

Vstupné na film - 80 Kč

22:30 - Hoochachos

(hip-hop, Žďár nad Sázavou)

Hoochachos jsou chlapecká hudební skupina, která funguje již téměř 10 let. V tomto sdružení se sešli nejlepší rapeři, tanečníci a muzikanti minimálně z okresu Žďár nad Sázavou. Styl, který skupina v průběhu let vyvinula se nazývá hoo-hop a je skutečně jediným živým stylem, ze kterého se kdysi dávno oddělil hip-hop. Ten, jak si Hoochachos dávno všimli, již doplul na konec slepého ramena široké řeky hoo-hopu a zde se stále motá v patologických vírech témat jako peníze, sex, násilí a kriminalita, což samozřejmě Hoochachos nekopírují.

Sami chlapci svoji tvorbu řadí někde mezi kapely Public Enemy a Lunetic, přičemž důraz kladou především na filozofický rozměr textů a netají se ani zájmem o sociální problematiku. Hoo-hop prostě není jen obyčejná zábava, je to životní postoj, je to osud, protože: „Kdo hučí s námi, hučí proti nám!“ V současné době kapelu tvoří celkem 5 raperů (ZimmerFrei, A.K.A., KnightRider, RAPublic, MäkkyFiltz) 3 členové dechové sekce (Pedro, WhiteNiga, Akademik), DJ Mystic Mike a HooBand (BoostaGrande, XaviBaumacho, StrašnýLáďa a Maxi), ale sestava je pokaždé jiná!

Web kapely

Profil na Bandzone

Vstupné na kapelu - 40 Kč