:: Aktuálně ::

[ ] Filmový klub Přibyslav Vás vítá!

 

[ ] Příští představení se koná 20. dubna 2024.

 

[ ] Těšíme se na Vás

Filmový klub Přibyslav - 22. duben 2017

Filmový klub Přibyslav - 22. duben 2017

19:30 - Nechte zpívat Mišíka

(ČR, 2017, 100 min)

Režie: Jitka Němcová

 

 Vladimír Mišík patří k zásadním osobnostem české populární hudby. Svou tvorbou ovlivnil celou generaci umělců z hudebního, výtvarného i literárního světa. Je spoluzakladatelem (s kytaristou Radimem Hladíkem) kapely Blue Effect a přes čtyřicet let hraje s kapelou Etc. Filmový příběh Vladimíra Mišíka je složen z mozaiky jeho vzpomínání, písní, dobových i osobních archivů, z rozhovorů s  kolegy, blízkými přáteli a rodinou. Střídání fiktivního prostoru na „Mišíkově planetce" s realitou na planetě Zemi vnáší do filmu rytmus, vtip, hravost a vřelou lidskost.

Součástí Vladimírova osudu je i téma nepoznaného otce, amerického vojáka, po němž zbyly jen matčiny vzpomínky a dvě fotografie. Snaha dozvědět se o něm něco bližšího dlouho nevedla k žádným výsledkům, ale Vladimírův syn Adam za pomoci českých i amerických historiků pátrání po rodinných kořenech nevzdal.

Film na CSFD

Vstupné na film - 60 Kč

 

21:20 - chocofly

(progressive-jazz, Praha)

Parta pěti mladých hudebníků se dala dohromady při studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Od té doby ve své tvorbě propojují různé druhy taneční hudby s jazzem a funkem. Svoje vlastní kompozice hraje kapela ve složení trubka, kytara, klávesy, basa a bicí.

Profil kapely

 Vstupné na koncert - 40 Kč