:: Aktuálně ::

[ ] Filmový klub Přibyslav Vás vítá!

 

[ ] Příští představení se koná 20. dubna 2024.

 

[ ] Těšíme se na Vás

Filmový klub Přibyslav - 16. prosinec 2023

Filmový klub Přibyslav - 16. prosinec 2023

 POZOR - dočasná změna adresy - promítáme v ZŠ Přibyslav

 

19:30 - Sny o toulavých kočkách

(Česko / USA / Francie, 2021, 96 min)

Režie: David Sís

Na pobřeží Atlantiku, na osamělé pláži před zábavním parkem na Coney Islandu se scházejí dva bratři. Chvíli hledí na stoupající vlny a potom se ten mladší zeptá: „Brácho, zajímalo by mě, jak tě napadne, co máš nakreslit?“ Starší se zamyslí a po chvilce odpoví: „Víš, že o tom jsem vlastně nikdy nepřemýšlel?“

Tak začíná filmové putování po vnitřním a vnějším světě Petra Síse, světově proslulého autora a ilustrátora dětských knih, vyprávění bratrsky důvěrné, přesto naprosto sdělné. Kniha po knize dokumentují životní příběh autora a zároveň inspiraci, přetavenou v přepečlivě vytvořené, výtvarně úchvatné a emocionálně oslovující kresby.

Mezi Prahou, New Yorkem, Brnem a Paříží sledujeme Petra Síse a neodmyslitelnou černou kočku, symbol „věčného tuláka, hledajícího svůj pelíšek”, mezi reportážními záběry, ožívajícími kresbami a rozhovory s lidmi, kteří výtvarníka na jeho cestě provázeli, anebo mu pomohli. Pronikáme k osobnosti Petra Síse, k jeho hodnotám a názorům, tajemství tvorby ovšem stále zůstává neodhaleno. Je zde jen tvůrce, jehož pozoruhodné dílo je věnováno svobodě ve všech jejích podobách.

Film na ČSFD

Vstupné na film - 100 Kč

 

21:15 - Černý tesák

(alternative-ambient / Brno)

Černý tesák je hudební projekt Miloše Dolinského, původem z malého města Vidnava, ležícího poblíž polských hranic na sever od Jeseníku.

V jeho temné instrumentální hudbě, postavené na looperech a sekvencérech, se ozývá zasněný mix ambientních smyček, elektronických beatů a jesenického bigbítu. Inspiraci si bere od tvůrců jako jsou Boards of Canada, Burial nebo Nine Inch Nails. Svým DIY přístupem pak čerpá od australských King Gizzard and the Lizard Wizard.

15. září digitálně vyšlo debutové album Zůstaň, které na 10 skladbách nepřímo představuje pocit neustálých změn a časových proudů. Elektronické beaty a špinavé kytary doplnily bicí, perkuse a klávesy Zdeňka Jurčíka (Kafka band, Letní kapela). Desku po dvouměsíčním sledování tutoriálů zmixoval Černý tesák sám. O master se postaral Tomáš Karásek
ze studia Gargle and Expel.

web kapely

Vstupné na kapelu - 50 Kč