Nainstalujte si FLASH.

:: Aktuálně ::

[ ]  V sobotu 14. 3. 2020 se s ohledem na aktuální situaci ruší akce Filmového klubu Přibyslav. Děkujeme za pochopení!

Filmový klub Přibyslav - 14. březen 2020

19:30 - Ixcanul

(Guatemala / Francie, 2015, 100 min)

Režie: Jayro Bustamante

Sedmnáctiletá María je prostá indiánská dívka žijící s rodiči na úpatí sopečného vulkánu. Když se poprvé zamiluje, její život nečekaně nabere zcela jiný směr. Koloběh přírody a koloběh života vměstnal debutující talent Jayro Bustamante do minimalistického jazyka dlouhých záběrů a rurální symboliky. V příběhu situovaném do drsného a přírodní mystikou prostoupeného prostředí nechybí společenská kritika současné Guatemaly, která dokazuje, že Jayro Bustamante byl už ve své prvotině schopný suverénně spojit psychologická a sociální témata. Film v roce 2015 ohromil Berlinale a získal prestižní cenu Alfreda Bauera.

Film na ČSFD

Vstupné na film - 60 Kč

21:30 - Sarraf

(balkán / Česko)

Sarraf znamená pokladnice. Z té balkánské vám kapela nabídne šperky různých národů, které projeli, zdrželi se a žijí v těchto krajích. Není nutné je  jmenovat, neboť kultura, kterou vytvořili, se podobá jídlu s názvem lonac (hrnec). Je plná chutí, vůní a koření a každý si vybere to své.

Profil kapely

Vstupné na koncert - 40 Kč